20° Açık

Genç milli satranççılar, İrlanda’da 28 madalya kazandı

Ekonomi - Haziran 8, 2024 12:39 pm A A

Türkiye Satranç Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, toplam 8 ülkenin 7-17 yaş sporcularının katıldığı şampiyonada, Türkiye madalya sıralamasında birinci oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, genç sporcuların şampiyonada önemli başarılar elde ettiğini belirterek, “Satnançta Avrupa’nın en büyüğüyüz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sporcularımız Avrupa’da olağanüstü, gurur verici bir başarıya imza attı. Sporcularımızın bu muhteşem performansıyla ne kadar gurur duysak azdır.” ifadelerini kullandı.

BAKANDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İrlanda’da düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 28 madalya kazanan genç milli satranççıları tebrik etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre bakan Bak, şampiyonada 12 altın, 9 gümüş, 7 bronz madalya kazanan Genç Milli Satranç Takımı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Bakan Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Avrupa Satranç Birliği (ECU) tarafından İrlanda’nın Limerick şehrinde düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 12’si altın, 9’u gümüş, 7’si bronz olmak üzere toplam 28 madalya kazanan genç milli satranççılarımızı kutluyorum. Milli sporcularımızın kazandığı madalyalarda emeği geçenlere teşekkür ediyor, genç milli satranççılarımızın başarılarının devamını diliyorum.”

 

 

Ekonomi - 12:39 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.