20° Açık

Görevden alınan Yunus Arıncı Takasbank’a atandığını açıkladı

Ekonomi - Haziran 7, 2024 2:20 pm A A

Resmi Gazete’te Resmi Gazete’de yer alan kararla 13 Temmuz 2015 tarihinden bu yana DDK Başkanlığını yapan Yunus Arıncı görevden alındı. Bu göreve kurul üyesi Salih Tanrıkulu atandı. 

Yunus Arıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün itibarıyla, dokuz yıldır onurla yürüttüğüm Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı görevimi tamamlayarak Takasbank Genel Müdürlüğüne atanmış bulunmaktayım. Bu süreçte bana destek olan çalışma arkadaşlarıma ve Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’a teşekkürlerimi sunarım” dedi. 

Takasbank

İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (Takasbank), Borsa İstanbul bünyesinde mevcut piyasalarda gerçekleşen pay, borçlanma araçları, yurt dışı sermaye piyasası araçları, türev araçlar ve kıymetli madenler ile ilgili işlemlerin nakit ve menkul kıymet takasını sonuçlandırmak üzere yetkilendirilmiş merkezi takas kuruluşu. 

Borsa İstanbul üyelerinin alım satım işlemlerinden doğan menkul kıymet teslim etme ve teslim alma taahhütleri ile alım satıma konu olan menkul kıymet karşılığındaki ödeme taahhütleri, Takasbank aracılığıyla hesaben sonuçlandırılıyor. 

Takasbank Genel Müdürlüğü’ne bir süredir genel müdür yardımcılarından biri vekalet ediyordu. 

Ekonomi - 2:20 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.