20° Açık

2 yıl önce İspanya’da işlenen cinayetin faili Alman pasaportlu bir Türk çıktı

Dünya - Haziran 6, 2024 2:12 pm A A

Ceset, turistik yöntemle kiralanan bir dairede, evin yöneticisi tarafından bulunmuştu. Birkaç gün önce kiraladığı evdeki misafirinden haber alamayan adam tesise gidip kapıyı çalmış, cevap alamayınca pencereden bakıp evi kiraladığı kişinin bir sandalyeye bağlı şekilde oturduğunu fark etmişti.

Adamın haber vermesiyle olay yerine gelen polis, sandalyeye bağlanan adamın işkence gördüğünü ve başına üç el ateş edilerek öldürüldüğünü tespit etti.

Kurbanın üzerinden Almanya oturma kartı çıktı, kimliğinin ise 33 yaşındaki Sırp vatandaşı Aleksander K. olduğu öğrenildi.

Bu keşif 30 Haziran 2022 tarihinde yapıldı. Cinayetin üzerinden neredeyse iki yıl geçtikten sonra polis, fail olduğu öne sürülen bir kişiyi tutukladığını duyurdu.

Diario Sur’da yer alan haberde failin 32 yaşında Alman pasaportlu bir Türk olduğunu açıkladı.

Udyco ve Greco-Costa del Sol polisinin ortak çalışması sonucu, kurbanın ölü bulunduğu evde uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir suç örgütünden bir veya daha fazla kişiyle buluştuğu tespit edildi.

Polis kaynaklarına göre ölen Sırp vatandaşının da Balkanlar’daki suç gruplarıyla bağlantısı bulunuyor. Kurban ve failin uyuşturucu kaçakçılığı geçmişleri var.

Polis şu anda ağzı kapatılmış, sandalyeye bağlanmış şekilde işkence edilen ve öldürülen Aleksander K.’nın neden kaçırıldığını tespit etmeye çalışıyor.

İspanyol polisi, faili Alman polisiyle birlikte yaptığı işbirliği sayesinde belirledi. Failin Türkiye’de olduğu tespit edildi ve Uluslararası Tutuklama Kararı çıkarıldı.

Adli kaynaklara göre bu kararın ardından Türkiye’de tutuklanan fail, İstanbul’dan sınır dışı edilerek polis eskortuyla Malaga’ya getirildi. Mahkemede ifadesi alındıktan sonra da tutuklandı. Polis failin kimliğini basına açıklamadı.

Dünya - 2:12 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.