20° Açık

Türkan Şoray: Aşık olmak istiyorum

Magazin - Haziran 2, 2024 9:19 am A A

Türkan Şoray, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen festivalde Bursalı sevenlerle buluştu. Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren söyleşide Şoray, Bursa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Sevenleriyle buluşmasında dolayı heyecanlı olduğunu anlatan Şoray, Uludağ’da çok sayıda film çektiklerini söyledi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Şoray, kitap okumalarını ve kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde de bulundu.

Eğitimini tamamlayamadığı için kendisini hep eksik gördüğünü anlatan Şoray, şunları kaydetti:

“Sinema bana bir diploma verdi. Seyircilerim bana bir diploma verdi. ‘Neden eğitimini tamamlamadınız?’ diye sorabilirsiniz. Okula gidiyordum ve okulu, öğretmenlerimi çok seviyordum, onlar beni çok seviyorlardı. Çok çalışkan bir talebe değildim yaşlı bir dedem ve babaannem ile yaşıyordum. Annemle babam ayrılmışlardı. Ben derslerimi kendi kendime çalışıyordum ama notlarım çok iyi geliyordu. Bir gün okula giderken annemin kaldığı evde ev sahibimizin kızı sinemacıymış, oradan teklif gelince benim eğitimim yarım kaldı.”

“AŞIK OLMAK İSTİYORUM”

Şoray, doyumsuz bir hale geldiğini belirterek, “Dünyadaki bütün kitapları okumak istiyorum. 10 lisan öğrenmek istiyorum. Piyano çalmak istiyorum. Ondan sonra aşık olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Sanatçı, söyleşinin devamında sinema hayatının ayrıntılarına ilişkin de bilgi verdi. Usta oyuncu, söyleşinin sonunda hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Magazin - 9:19 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.