27° Açık

Gerçek şampiyonun kim olduğunu; şerefsizlere, hırsızlara, alçaklara gösterdik

Spor - Mayıs 20, 2024 4:43 am A A

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig’in 37. haftasında RAMS Park’ta 1-0 kazandıkları Galatasaray derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Bugün biz gerçek şampiyonun kim olduğunu; şerefsizlere, hırsızlara, alçaklara gösterdik. Takımımız kahramanca savaştı. Bu atmosferde, böyle bir hakeme rağmen umudumuzu son haftaya taşımamıza vesile oldular. Allah onlardan razı olsun.

Biz herkesi yendik. 6 derbinin 4’ünü kazandık. Sistemi yenemedik ama az kaldı. Sistemi yerle bir etmeye az kaldı. Bunu sadece Fenerbahçe değil, herkes istiyor. 3-5 kulüp diye hitap ediyor ya… Sistemi yenemedik ama yaklaşıyoruz. Fenerbahçe’nin 2 Nisan’daki Genel Kurul çağrısından sonra artık taşlar yerinden oynamaya başladı. Ancak bir ve bütün olduğumuzda bu bataklığı kurutabiliriz. Bir takımı şampiyon yapmak için, bazı takımları ligde tutmak için kurgulamış olduğunuz dizayn ligimizin tüm dengelerini alt üst etmiştir. Böylesini en son Haluk Ulusoy döneminde görmüştüm.

Bugün niye Süper Kupa’ya yabancı hakem istediğimiz, niye sezon boyunca yabancı hakem diye sezon boyunca haykırdığımız tescil edilmiştir. Matematiksel olarak şampiyonluk olası ama Türkiye Ligi normal şartlarda değil. Allah bilir kimi atayacaklar, ne kurgular yapacaklar. Fenerbahçe tarihinin en yüksek puanını aldık ama sistemi yenemedik.

Bir derbi mağlubiyeti üstüne plan yapan, böyle önemli bir maç öncesinde takımın ve hocanın motivasyonunu bozan Fenerbahçelilere de armağan olsun.

Aynı zamanda camiamıza bu şampiyonluğu armağan etmekle beraber… Özür dilerim, dilim sürçtü. Belki de Allah böyle istiyor. Göreceğiz.”

DURSUN ÖZBEK’E YANIT

“Beni düelloya mı çağırıyor? Biz iki senedir televizyonların karşısında düelloya çağırıyoruz. Düello değil, tartışalım. İnsanlar iki başkanın da kimliğini, kişiliğini görsün.

Bugün biraz geç oldu, uykusu kaçmasın. Bu hafta içinde istediği TV kanalında, Galatasaray TV de dahil çıkmaya hazırım.

Bu ne ucuz kabadayılık ya? Oradan buradan atıp tutmayın. Biz bir gün öyle bir gün böyle diyen adamlar değiliz. İstiyorsa yarın çıkalım. Sayın Başkan’ın cesaretlenmesine çok sevindim.

Küçük bir itiş kakış sonrası düelloya çağırıyor. Artık çağırdı, bu düelloyu yapmak zorunda. Kaçmak yok. Er meydanına bekliyoruz.”

(Haber Global)

Spor - 4:43 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.